Jan 1 2008 Paskelbtas konkursas raiškiosios televizijos programoms retransliuoti

hdtv wires

By: vz.lt

Lietuvos radijo ir televizijos komisija vakar paskelbė konkursą trims raiškiosios televizijos (HDTV – High-Definition Television) programoms retransliuoti. Konkursas šiai itin aukštos kokybės televizijai skelbiamas pirmą kartą.

Lietuvoje iki šiol programos HDTV būdu dar nebuvo transliuojamos, tik atliekamos tik bandomosios transliacijos. Komisija konkursą skelbia siekdama paskatinti moderniųjų televizijos technologijų diegimą bei pagerinti televizijos žiūrėjimo kokybę.

HDTV– tai televizijos standartas leidžia matyti ypatingai kontrastingą ir ryškų vaizdą, girdėti erdvinį garsą, taip pat turi ir įprastos skaitmeninės TV privalumus: tas pačias kalbos ir subtitrų pasirinkimo, elektroninio programų gido, žaidimų ir kitas galimybes.

Raiškioji televizija suteikia galimybę matyti nepriekaištingos kokybės vaizdą plačiaekraniuose televizoriuose.

Norint matyti šią televiziją, reikalingas HDTV formato vaizdo įrenginys. Tai gali būti LCD, plazminis televizorius. Šie įrenginiai turi turėti skaitmeninius DVB-T imtuvus su MPEG-4 dekoderiais, taip pat galima naudoti ir išorinius raiškiosios skaitmeninės televizijos priedėlius (set-top box).

Konkurso nugalėtojo programos bus retransliuojamos per 37 TV kanalo skaitmeninę antžeminę TV stotį  ir turėtų būti pradėtos iki kitų metų sausio 1 d.

Comments are closed.

SHARE THE ARTICLE:

Related Articles